Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Giriş yap

Cowgirl Nedir?

Ankara Escort Bayan 10 Kasım 2022

Kovboy pozisyonu olarak da bilinen Cowgirl pozisyonu, dünya genelinde en sık kullanılan seks pozisyonlarının başında geliyor. Uygulanmasının son derece pratik olması, yumuşak bir yatakta her ikisinin de rahat hissedebiliyor olması nedeniyle binlerce yıldır ilgi görüyor. Bu pozisyonda uzun süre kalınması halinde kadının dizinde acıma ve ayaklarında kasılma meydana gelmesi normaldir.

Cowgirl Pozisyonunun Avantajları Nelerdir?

Kadınların G noktasını en çok uyaran, alınan zevki en hızlı şekilde katlayan pozisyonların başında bu seks pozisyonunun geldiğini söylemek mümkündür. Cowgirl nasıl yapılır? Erkeğin düz bir şekilde uzandığı, bacaklarını kapattığı ve kadının erkekle yüz yüze olacak şekilde kucağa çıktığı pozisyona cowgirl adı veriliyor. En önemli avantajlarından biri, penisin giriş açısına ek olarak, kadının kendini erkeğe bastırabiliyor ve klitorisini sürtebiliyor olmasıdır.

Çoğu kadın sadece penisin girip çıkma temposuyla boşalamıyor. Klitorise temas edilmesi, baskı uygulanması, dikey ve dairesel hareketlerle zevk verilmesi son derece önemlidir. Yaratılan baskıyla hem penis içerideyken hem de dışarıdayken G noktasının ve klitorisin uyarılması mümkün oluyor.

Cowgirl Pozisyonunda Denenmesi Gerekenler

Cowgirl pozisyonunda en çok zevk veren detayların başında, erkeğin vulvasıyla kadının klitorisinin temas etmesi ve baskı uygulanması geliyor. Eğer bu noktaya uygun şiddette ve kadının belirlediği ritimde baskı uygulanırsa, kadının orgazm olmaması söz konusu değildir.

Erkeğin bu aşamada boşalmamaya dikkat etmesi, kadının tam olarak zirveye ulaşana kadar tamamen partnerine odaklanması ve gidip gelmeyi düşünmemesi gerekiyor. Kadınların klitoral orgazm için en çok zevk aldığı bu pozisyonla ilgili şu detaylar bulunuyor;

 • Kadının kucağa çıkmasının ardından ayaklarının, erkeğin dizlerinin üzerine getirilmesi gerekiyor.
 • Ayaklar yanda düz bir şekilde durmak yerine, erkeğin bacağına koyulduğunda klitoral bölge daha da açılacak ve klitoris ortaya çıkacaktır.
 • Cowgirl pozisyonu yapılırken penisi vajinanın içerisinde tutabilir veya dışarıdayken kadın tarafından sürtünülmesini sağlayabilirsiniz.
 • Baskı seven bayanlar bazen penisin içinden çıkmasını ve dik bir şekilde dururken ona sürtünmeyi daha çok seviyorlar. Buna kadının karar vermesi tercih edilir.

Cowgirl Pozisyonunda Eşzamanlı Boşalma

Erkekler ve kadınlar tarafından eşzamanlı olarak boşalma hedefleniyorsa, bu durumda her ikisinin de aynı seviyeye ulaşması gerekiyor. Bir taraf çok tahrik olmuşken, diğeri daha henüz uyarılmanın başında olduğu durumlarda boşalma dönemleri arasında farklılık bulunabiliyor. Cowgirl hareketi bu tempoyu her ikisinin de kendine göre ayarlamasını sağlayabiliyor.

Erkeğin boşalmasına daha uzun süre varsa, sürtünme yerine girip çıkmaya yönelik erkeğin yönettiği bir ilişki yaşanabilir. Kadının boşalmasına uzun süre varsa, girip çıkmaktan ziyade vulvaya sertçe sürtünmeye ve dairesel hareketlerle klitorisi uyarmaya yönelik hareketler yapılabilir. Bu sayede iki tarafın da aynı anda boşalabileceği bir ilişki yaşanması mümkündür. Cowgirl seks pozisyonu sayesinde partnerler hem duygusal hem de cinsel olarak bağ kurabiliyor.

Etiket yok

98 gösterim, 2 gün

  

Bir Cevap Bırakın

 • Kadınların Sevdiği Seks Pozisyonları

  Kadınların Sevdiği Seks Pozisyonları

  Tarafından AÇIK 12 Ekim 2022 - 0 Yorumlar

  Kadınların sevdiği seks pozisyonları her zaman beylerin en çok merak ettiği konuların arasında yer alır. Buna göre özellikle bazı pozisyonların daha fazla öne çıktığını görmekteyiz. Ancak her kadının da aynı şeyleri sevmesi kesinlikle beklenemez. Bundan dolayı hangilerinin daha popüler olduğunu merak edenler, yazımız üzerinden bunun yanıtı kolaylıkla alabilirler.  Yüzleşme Pozisyonu Kadınların genellikle partnerleri ile yüz […]

 • Kadın Da Cinsel İsteği Artırmanın Yolları

  Kadında Cinsel İsteği Artırmanın Yolları

  Tarafından AÇIK 29 Eylül 2022 - 0 Yorumlar

  Kadınlar, sevdiği kişiyle yapacakları sohbetlerde kendini değerli hissetmeye bayılırlar. Erkeğin günlük yaşamın stresinden uzaklaşması, partnerinin yanında mutlu olduğunu ve sakinliğini yansıtması son derece önemlidir. Kadınlar, kendisinin yanında bile mutsuz olan erkeklerin, kadını mutlu etme konusunda sorun yaşayabileceklerini düşünüyor. Gerginlikten uzak kalmaya özen gösterilmeli, temaslardan ve öpücüklerden kaçınılmamalıdır. Birbirine olan sevginin tükendiği ilişkilerde bunları yapmak son […]

 • Blowjob Ne Demek?

  Tarafından AÇIK 31 Ekim 2022 - 0 Yorumlar

  Erkeğin ilişkinin başında, ortasında veya sonunda daha fazla uyarılması, zevk noktalarına dil ve dudaklarla uyaran gönderilmesi eylemine blowjob denmektedir. Blowjob ne demek; El ile yapılan boşaltma işleminden farklı olarak blowjobun temel farkı tamamen ağızla yapılıyor olmasıdır. Eş zamanlı olarak ellerin kullanılması mümkün fakat ana olarak odaklanılan nokta dudaklar ve dildir. Penisin başından, testislerin altına karar […]

 • Kadınlarda Düşük Cinsel İstek Nedenleri

  Kadınlarda Düşük Cinsel İstek Nedenleri

  Tarafından AÇIK 8 Ekim 2022 - 0 Yorumlar

  Kadınların cinsel ilişkilerinde yaşadıkları memnuniyetsizlik, ilaç kullanımı, partnerle sürekli kavga halinde olma gibi nedenler cinsel isteksizlik yaratabiliyor. Gün içerisinde ne kadar mutlu olunduğu fark etmeksizin, erkek ile kadının cinsel uyumsuzluk yaşama olasılığı da bulunuyor. Erkeğin çok sert davranması, birliktelik esnasında kadının komutlarının tam aksi yönde davranışlar sergilemesi nedeniyle kadının cinsel ilişkiden soğuması mümkündür. Uzun vadeli […]

 • Masaj Salonlarında Seks Var mı

  Masaj Salonlarında Seks Var mı?

  Tarafından AÇIK 13 Ekim 2022 - 0 Yorumlar

  Masaj salonlarında seks var mı: Seks yapmak isteyen kişilerin her zaman akıllarında olan soruların başında masaj salonu ve seks ilişkisi vardır. Genellikle dünyanın farklı yerlerinde amacına uygun kullanılan bu mekanlar, ülkemizde ise cinsellik denildiği zaman akla gelen ilk yerlerin arasında bulunur. Yazımızda bunun detaylarını sizler için inceledik.  Masaj Salonları Nedir? Türkiye’de masaj hizmetinin özel olarak […]